REKLAM

INSERT, GAZETE ve DERGİ REKLAMI

Gazete ilanı : “Tüketicilerle ve hedef kitlelerle iletişim sağlamak ve hedef  kitlelere istenilen Reklam ve tanıtım mesajı ulaştırmak  maksadıyla, yazı ve resimlerden oluşan reklam aracıdır”. Bu tip işler, maliyetlerinin ucuz olması ve geniş hedef kitlelere kolay iletilmesi nedeniyle yazılı basın ortamının en önemli mali kaynaklarından biri haline gelmiştir. Bunların etkinliği tanıtımın içeriğine, tüketiciye anlatım tarzına ve tasarımına bağlıdır. Gazeteler, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan farklı çok geniş bir kitleye hitap ederler. firmalar dağılım alanları farklı, değişik gazetelerle hedef kitlelerine ulaşma şanslarını artırabilirler.
 
 

BROŞÜR VE KATALOG

Broşür aslında tanıtım için çok etkili bir silahtır. Diğer grafik ürünlerden farklı bir yere sahip olan bu küçük dev, kısa vadede çok güçlü bir hatırlatma niteliğine sahiptir. Broşür, potansiyel müşteri ya da tüketiciye ilgili bir konu hakkında daha fazla bilgi vermeye yarayan bir araçtır.Sınırlı bütçelere sahip işletmeler bile, tasarımına önem verilmiş bir broşür ile hedef kitlelerini etkileyebilirler.Broşür tasarlanırken, en fazla bilgiyi vermek amaçlanmalı, ancak gerçek hedef broşürün okunması değil, markanın yanı sıra, telefon numarası, web sitesi gibi akılda kalıcı bilgileri ön plana çıkararak onları elde etmeye çalışmak olmalıdır. Diğer grafik ürünlere göre daha hızlı tüketilen bir tanıtım malzemesi olan broşür, pek çok farklı şekilde hedeflenen kitlenin eline ulaştırılabilir: Örneğin bir gazete aracılığıyla, elden veya posta ile.

INTERAKTIF REKLAM

 

Kurumsal kimliğini bilgisayar ortamına taşıyoruz .Günümüzde Interaktif reklamcılık ihtiyaç haline gelen bir reklam dalıdır. Hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte yavaş yavaş internet ve bilgisayar ortamını birçok yönüyle kullanılır hale getirmesi reklamlarında internet üzerinde veya interaktif olarak yayılmasını sağlamıştır. Firmanıza ait . E-Katalog, Interaktif CD / DVD, Web Siteleri veya bu sitelerde yer alan banner reklamlar ile tanıtımınız çok daha güçlü bir hal alıyor.

 

AÇIKHAVA REKLAM ÇÖZÜMLERİ

 Açık Hava reklamlarının en önemli özellikleri arasında, hedef kitlesine kolayca farkedilebilen ve akılda kalıcı yöntemlerle ulaşmasıdır. Üç boyutlu ve iki boyutlu tabelalar ve totemler, ATM kabini reklam uygulamaları, banner, billboard, bigboard, megaboard, bina giydirme uygulamaları, cam üzerine uygulanan grafikler, çatı reklamları, çatı üstü reklam panoları, çift taraflı panolar, çok yüzlü panolar, duvar/alın reklamları, hareketli ve yanıp sönebilen reklamlar, ışıklı panolar/levhalar/tabelalar, kabinli reklam panoları, kiosk köpük reklamlar, kule reklamları, LED ekranlı reklamlar, neon reklamlar, otobüs durağı reklamları, pencere reklamları, poster panelleri, taşıt giydirme uygulamaları, vinil üzerine baskılanan ve sergilenen reklamlar, yer grafikleri, yere monte reklam panoları, yönlendirme panoları ve levhaları, zeplin ve balon reklamları gibi açık havada geniş halk kitlelerine ulaştırılan, iletişim araçları vasıtasıyla sunulan her türlü reklam faaliyetlerine Açık Hava Reklamcılığı denir. Tüm bu ürünlerde hizmet verebilen ve organizasyonunu gerçekleştirebilen ajansımız için de açık hava etkili ve önerilen bir reklam aracıdır.

KURUMSAL KİMLİK

Kurumsal kimlik, pazarlamada (marketing), bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Kurumun kendini ifade etme şeklidir. Bu ifade belli sınırları çizilmiş ve genellikle değişmez bir ifadedir. Kurumu anımsatacak bir tasarımın ne ölçülerde ve nasıl kullanılması gerektiğini belirten kurumsal kimlik kitabı bu sistemin vazgeçilmez öğesidir. Öyle ki bir kurumsal kimlik tasarımı içinde amblem (logo) den ofis dizaynına, çalışanların giyim kuşamından araç üstü giydirmeye, antetli kâğıttan, tabelaya, web sitesinden vefat ilanlarına, ambalaj dizaynından faaliyet raporuna kadar her şeyin ne ölçülerde ve nasıl kullanılacağı belirtilmiştir.Kurumsal kimlik kurumun imzasıdır ve bu yönüyle değişime kapalıdır. Belli dönemlerde firma ve tasarımcıların ortak çalışmasıyla değiştirilebilmesine rağmen firma kurumsal kimlik ile oluşturduğu imajı sıklıkla değiştirmek istemez. Kurumsal kimlik çalışmalarında hiç şüphesiz çalışmanın temeli firma amblemi üzerine kurulmuştur. Amblem renklerinin her durumda aynı değerde basılması, yazı tiplerinin hiçbir zaman değişmemesi bu çalışmanın temelini oluşturur.Özellikle renk bilgisinin taşınması, değişmemesi için renklerin pantone numaraları belirtilir. Kurumsal kimlik firma için oluşturduğu imajla, tüketicinin aklına kazınır. Bu yönüyle firmanın reklam yatırımlarının başarılı olmasının sağlayan çalışmalardan biridir.

Diğer Makaleler...

İş Ortaklarımız